01.02.2022

System RCS® od MMR Group TransComfort na torowisko zielone w ramach budowy Osi Zachodniej we Wrocławiu

 

Budowa Osi Zachodniej we Wrocławiu składa się z dwóch projektów: przebudowy ul. Kosmonautów (na odcinku 2,2 km od kąpieliska Glinianki do skrzyżowania z ul. Fieldorfa) oraz budowy al. Stabłowickiej. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podsumował, że w ramach prac ma powstać w sumie 4,2 km nowych dróg, 5675 m ścieżek rowerowych, 5875 m chodników i 1050 m ciągów pieszo-rowerowych, a dodatkowo zostanie posadzonych ok. 900 drzew wzdłuż nowych dróg. Koszt inwestycji to ponad 181 mln zł, a jej wykonawcą jest konsorcjum Bickhardt Bau Polska, Bickhardt Bau AG, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych KBI, Zakład Sieci i Zasilania oraz Instal Lech.

Jednym z kluczowych elementów budowy jest realizacja nowego, zielonego torowiska o długości 2,2 km, na ul. Kosmonautów, w pobliżu Nowego Szpitala Onkologicznego. Dla MMR Group TransComfort jest to kolejny projekt zielonego torowiska, który powstanie z użyciem systemu RCS®. W zakresie budowy Osi Zachodniej MMR Group TransComfort dostarczył 3537 mtp systemu RCS® do szyny 60R2:

– profil boczny zewnętrzny M59576,

– profil boczny wewnętrzny M59575,

– profil bazowy – pod stopkę szyny M80025,

– manszety na połączenia spawane szyn.

 

Planowany termin zakończenia prac to 2023 rok.

Zobacz film: https://bit.ly/3ulnRjs

 

 

Kontakt:

Joanna Kosterska, Advertisement and Public Relations Coordinator

+48 605 231 307

joanna.kosterska@mmrgroup.pl

 

zobacz pdf

System smarowania szyn na łukach CL-E1ws BA z dopuszczeniem do stosowania od PKP PLK

System smarowania szyn na łukach CL-E1ws BA z dopuszczeniem do stosowania od PKP PLK

2 marca 2023 r. system smarowania CL-E1ws BA otrzymał dopuszczenie od PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. do stosowania na liniach kolejowych spółki. MMR Group TransComfort zakończył poligon badawczy na linii kolejowej nr 94 Kraków Płaszów-Oświęcim.
Implementacja systemu izolacji przeciwprądowej oraz przeciwdrganiowej RCS® w Warszawie, Szczecinie i Olsztynie

Implementacja systemu izolacji przeciwprądowej oraz przeciwdrganiowej RCS® w Warszawie, Szczecinie i Olsztynie

Początek 2023 roku to dla MMR Group TransComfort szczególnie intensywny czas. Tylko w styczniu i marcu dostarczy prawie 3000 mtp systemu izolacji przeciwprądowej i przeciwdrganiowej RCS® oraz mat wibroizolacyjnych w zakresie przebudowy torowisk w Warszawie, Szczecinie i Olsztynie.
MMR Group TransComfort na konferencji NOVKOL 2023

MMR Group TransComfort na konferencji NOVKOL 2023

W dniach 30.11-2.12.2022 w Zakopanem odbyła się XXI Konferencja Naukowo-Techniczna NOVKOL „Nowoczesne technologie i systemy zarządzania w transporcie szynowym”. MMR Group TransComfort, jako złoty partner spotkania, zaprezentował rozwiązania kolejowe, które redukują hałas i zużycie szyny na łukach.

Skontaktuj się z nami

    Strona jest chroniona przez reCAPTCHA i podlega ona następującym warunkom Google: Polityka prywatności, Warunki usługi