01.02.2022

System RCS® od MMR Group TransComfort na torowisko zielone w ramach budowy Osi Zachodniej we Wrocławiu

 

Budowa Osi Zachodniej we Wrocławiu składa się z dwóch projektów: przebudowy ul. Kosmonautów (na odcinku 2,2 km od kąpieliska Glinianki do skrzyżowania z ul. Fieldorfa) oraz budowy al. Stabłowickiej. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podsumował, że w ramach prac ma powstać w sumie 4,2 km nowych dróg, 5675 m ścieżek rowerowych, 5875 m chodników i 1050 m ciągów pieszo-rowerowych, a dodatkowo zostanie posadzonych ok. 900 drzew wzdłuż nowych dróg. Koszt inwestycji to ponad 181 mln zł, a jej wykonawcą jest konsorcjum Bickhardt Bau Polska, Bickhardt Bau AG, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych KBI, Zakład Sieci i Zasilania oraz Instal Lech.

Jednym z kluczowych elementów budowy jest realizacja nowego, zielonego torowiska o długości 2,2 km, na ul. Kosmonautów, w pobliżu Nowego Szpitala Onkologicznego. Dla MMR Group TransComfort jest to kolejny projekt zielonego torowiska, który powstanie z użyciem systemu RCS®. W zakresie budowy Osi Zachodniej MMR Group TransComfort dostarczył 3537 mtp systemu RCS® do szyny 60R2:

– profil boczny zewnętrzny M59576,

– profil boczny wewnętrzny M59575,

– profil bazowy – pod stopkę szyny M80025,

– manszety na połączenia spawane szyn.

 

Planowany termin zakończenia prac to 2023 rok.

Zobacz film: https://bit.ly/3ulnRjs

 

 

Kontakt:

Joanna Kosterska, Advertisement and Public Relations Coordinator

+48 605 231 307

joanna.kosterska@mmrgroup.pl

 

zobacz pdf

MMR Group TransComfort na Komisji Zasilania IGKM

MMR Group TransComfort na Komisji Zasilania IGKM

16 i 17 listopada 2023 r. MMR Group TransComfort uczestniczył w Komisji Zasilania, organizowanej przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej w Warszawie. Podczas obrad oraz prelekcji sponsorskiej zaprezentował nowoczesne rozwiązania dla sieci trakcyjnej, w tym wysięgniki trakcyjne i tunelowe, naprężacze T-REX, izolatory sekcyjne czy rozdzielnice.
15. edycja targów TRAKO za nami – MMR Group TransComfort po raz kolejny z nagrodą!

15. edycja targów TRAKO za nami – MMR Group TransComfort po raz kolejny z nagrodą!

22 września 2023 roku zakończyła się 15. edycja Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO. Targi były doskonałą okazją dla MMR Group TransComfort do aż trzech premier: systemów ostrzegania przed kolizją w pojazdach tramwajowych, autorskiego systemu mocowania szyn MONOLITH (z nagrodą im. prof. J. Podoskiego) oraz osprzętu sieci trakcyjnej.
15. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO, 19-22.09.2023

15. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO, 19-22.09.2023

MMR Group TransComfort zaprasza na 15. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO. Na stoisku B50 w hali B zaprezentujemy m.in. elementy i systemy dla pojazdów szynowych (kolejowych i tramwajowych), a także elementy i systemy dla infrastruktury tramwajowej i kolejowej.

Skontaktuj się z nami

    Strona jest chroniona przez reCAPTCHA i podlega ona następującym warunkom Google: Polityka prywatności, Warunki usługi